کناف و سقف کاذب

روش اصولی بتونه کاری و نقاشی کناف

 • 51890

 

پس از انجام کناف ساختمان نیاز به نقاشی و رنگ آمیزی دارد.

 

 ولی آیا روش نقاشی کناف نیز مانند دیوار های گچی است؟

آیا کناف باید بتونه کاری خاصی شود؟

روش نقاشی کناف چیست؟

چگونه کناف را بتونه کنیم؟

از چه بتونه ای استفاده کنیم؟

 

در این مقاله سعی میکنیم روش اصولی بتونه کاری کناف را خدمت شما عزیزان ارائه نماییم ، و روش های مشابه و مطلوب را نیز برسی مینماییم تا مزایا و معایب آنها برسی شود.

پس از اجرای کناف در ساختمان معمولا سوراخ کاری های هالوژن ها و برق کشی آنها به صورت کامل انجام میشود.

علت این امر این است که پس از نقاشی کناف، کمترین دستکاری در کناف ایجاد شود. زدن سوراخ هالوژنها اجباری است. چون در هنگام سوراخ کاری از دریل استفاده میشود و ممکن است با لرزش دریل، کناف رنگ شده، ترک بخورد. در ضمن قبل از رنگ، جای شاسی ها مشخص است و برقکار موظف است جوری نقشه برق را اجرا کند تا  سوراخ ها روی سازه های کناف نباشد. البته در مواقع لزوم بریدن قسمتی از سازه موردی ایجاد نمیکند، ولی امکان دارد زیر سازی کار را ضعیف شود و کناف پس از نقاشی ترک بخورد.

 

 

در مورد سیم کشی نیز به نظر میاید حتما باید انجام شود. حتی توصیه میکنیم که سوکتهای هالوژن ها نیز سربندی شود تا پس از رنگکاری کمترین دستکاری انجام شود. البته برق کش ساختمان ممکن است برای راحتی کار خودش تاکید کند پس از نقاشی سیمکشی ها را انجام دهد. ولی با توجه به دلایل بالا، تاکید میکنیم قبل از رنگکاری سیمکشی ها انجام شود.

 

حال به سراغ نقاشی کناف میرویم:

معمولا در هنگام نصب کناف کلیه درزهای صفحات کناف باید پخ بخورد. البته بسیاری از کناف کارها این پخ را ایجاد نمیکنند. نقاش در ابتدای کار باید محل اتصال صفحات را با کاتر یا همان تیغ موکت بری پخ بزند.(البته این کار از نظر شرکت کناف اصولی نیست ولی چنانچه نصاب پخ ها را ایجاد نکرده نقاش باید حتما پخ بزند.)

 

 

مد نظر داشته باشید که لبه های اصلی کناف پخ نمیخورد. ولی محل اتصال صفحات که از برش پنل ها ایجاد شده است باید تماما پخ بخورد.در ضمن لبه های قائم نیز نیازی به پخ ندارد. این برش کوچک در محل اتصال باعث میشود بتونه کناف کاملا محل اتصال دو قطعه پنل را پر کند و پس از خشک شدن بتونه، کار انجام شده، کاملا متصل به هم و یکدست شود.

 

 

حالا تمامی درزها را با بتونه درزگیری کناف پر کرده و بلافاصله تیپ روی آن میاندازیم.

روش درست کردن بتونه بسیار ساده است. روی کیسه های بتونه درزگیری روش درست کردن بتونه ذکر شده است. ولی به طور خلاصه ابتدا مقداری آب در یک ظرف  میریزیم و سپس به آرامی پودر کناف را اضافه میکنیم. مواظب باشید که زیاد این ترکیب را هم نزنید و قاطی نکنید. ابتدا باید به خمیری نرم دست پیدا کنید و بعد نیز هیچ گونه دستکاری در بتونه نکنید. چون زود سفت وجامد میشود. بتونه کناف ظرف مدت نیم ساعت تا چهل دقیقه خشک میشود، پس به مقدار کم بسازید و استفاده کنید از دو کاردک نقاشی استفاده کنید   و بتونه را روی سطح بزنید.

 

 

 

انواع بتونه درزگیری با برند های متفاوت وجود دارد که البته کیفیت آنها نیز متفاوت است.

برای خرید انواع بتونه اینجا را کیلیک نمایید.

 

سپس تمامی درزها باید تیپ یا تور کشیده شود. در مورد تور کشی ذکر این نکته الزامی است که کلیه محل اتصالها که از صفحات مجزای پنل نصب شده است باید تور کشیده شود. بسیاری از نقاش ها محل اتصال کناف با دیوارهای گچی را نیز تیپ میاندازند در نظر داشته باشید که تور مصرفی حتما جوری انداخته شود تا محل برش را بپوشاند.

 

 

تور کناف باعث میشود تا کناف ترک نخورد و بتونه را درگیر با پنل ها نکه میدارد.

هنگامی که شما یک لایه بتونه قبل از تیپ میزنید، باعث میشود مطمئن شوید که درز ایجاد شده به صورت کامل پرشده است.

نکته دوم اینه بعضی از تیپ های موجود در بازار چسبندگی کمی دارند وبه راحتی به کار نمیچسبند. تور اندازی روی بتونه خیس باعث چسبندگی تیپ میشود.

گاهی اوقات نیز کناف مصرفی خاک زیادی به خود گرفته است، چون قبل از کار کثیف شده است یا کنافکار روی آنها راه رفته است. این خاک گرفتگی پنلهای کناف، باعث میگردد تیپ یا همان تور کناف به کار نچسبد.

 

برای خرید انواع تیپ کناف اینجا را کیلیک کنید.

 

پس از تور کشی و خشک شدن بتونه زیر آن ، تمامی درزها را به پهنای سی الی چهل سانت بتونه میکنیم. مواظب باشید بتونه کاری ،کاملا یکدست و نرم باشد وصاف و صیقلی کار را بتونه کنید. با توجه به تیپی که شما زیر کار انداخته اید مطمئنا محل کار برجسته میشود، پس فکر نکنید شما میتوانید مثل بتونه کاری دیوار آن را صاف کنید بلکه باید موج بسیار نرمی در عرض سی الی چهل سانت ایجاد کنید.

کلیه کار را بتونه کنید و سپس 24 ساعت صبر کنید، بتونه درزگیری در طول دو الی سه ساعت خشک شود. ولی حتما باید بیست و چهارساعت زمان بگذرد تا فعل و افعالات شیمیایی لازم در آ صورت گرفته و آماده مرحله بعد شود.

معمولا برای رسیدن به بهترین حالت، نقاش دو یا سه بار بتونه درزگیری را روی تمامی درزها و محل اتصالات لایه لایه میکشد تا به بتونه کاری مطلوب برسد.

 

 

پس از این مرحله بعضی از نقاشها با بتونه درزگیری یا بتونه نقاشی یا ماستیک کناف کلیه سطح ها را ماستیک میکنند. یعنی لایه نازکی به ضخامت چند دهم میلیمتر از بتونه، روی تمای سطح پنل کناف میکشیم. این کار باعث میشود که کار یکنواخت شود بسیاری از افراد ماستیک کناف را انجام نمیدهند، چون معتقدند قسمتهای وسط پنل های کناف که صاف هستند موردی ندارند تا بتونه شوند. بتونه ماستیک باعث میشود رنگ آمیزی کناف راحت تر شود واگر عیبی از چشم نقاش دور مانده حتما پر شود و ترمیم شود. ولی مد نظر داشته باشید بسیاری از نقاش ها این کار را انجام نمیدهند.

 

بیشتر بخوانید: بررسی محصولات متفرقه کناف ، مزایا و معایب

 

 بتونه درزگیری برای ماستیک خیلی مناسب نیست، چون مقداری زبر است. فرق بتونه ماستیک کناف با بتونه درزگیری همین نرم بودن آن است ضمن آنکه بتونه ماستیک دیرتر سفت میشود و کار را راحتتر میکند.

 

برای دیدن ویدیو انجام کلیه مراحل کار بتونه کاری ، درزگیری و نقاشی کناف اینجا را کیلیک نمایید.

 

پس از انجام بتونه کاری کامل، کلیه سطوح باید سمباده شود. از سمباده نیمه نرم استفاده کنید و کل سطح را یکنواخت کنید. حواستان به درزها باشد محل اتصال پنل ها صاف نمیشود. (به علت اینکه شما روی آنها تور یا تیپ گذاشته اید) وظیفه شما ایجاد موجی نرم در محل اتصال ها است تا پس از نقاشی مشخص نباشد.

در مرحله آخر شروع به آستر زدن کناف میکنیم و کلیه سطح را با رنگ آستر میپوشانیم. معمولا پس از آستر کردن رنگ نیز یک یا دو مرحله لکه گیری انجام میشود.

شما میتوانید لکه گیری را با بتونه درزگیری یا بتونه نقاشی کناف انجام دهید.

پس از یک لایه آستر معمولا چسبندگی بتونه به کار کم کم میشود، بنابراین توصیه میگردد از بتونه نقاشی کناف استفاده کنید، که مخصوص همین مرحله کار است.

بسیاری از رنگکارها و نقاشان ساختمان، از بتونه همه کاره یا بتونه پلاستیک یا بتونه روغنی در این مرحله استفاده میکنند.

ساخت و ساز خشک کناف یک کار اصولی و علمی است و تمامی مراحل کار ، کاملا در بروشورها و کاتولوگ های کناف آمده است. لذا بهتر است طبق روال پیشنهادی خود شرکت کناف ایران کار کنید تا بهترین نتیجه حاصل شود. البته تجربه نیز در این امر، بی تاثیر نیست بسیاری از افراد روش مخصوص به خود را دارند ولی بدانید کلیت اصول به شکل بالاست.

 

 

گاهی اوقات نیز به دلیل گرانی برخی از بتونه ها یا در قراردادهایی که قیمت پایین دارند ، نقاش بعضی از مراحل را انجام نمیدهد یا به روشی غیر اصولی کار میکند، تا ضرر قرارداد را جبران نماید.

سعی کنید ابتدای کار قیمت درستی برای کار در نظر بگیرید، تا بتوانید با وجدانی آسوده کار را به اتمام رسانید.شاید در بسیاری از مواقع کم کاری در نقاشی کناف در کوتاه مدت هیچ تاثیری نداشته باشد، ولی در دراز مدت باعث کاهش عمر کار یا ترک خوردگی کناف میشود. حتی در همان ابتدای کار نیز افراد خبره میتوانند تشخیص دهد که کار درخشندگی و کیفیت لازم و درجه یک را ندارد و دلیل این امر استفاده از جنس بی کیفیت و یا روش های غیر اصولی است.

در مرحله آخر نیز یک سمباده نرم به تمامی کار زده میشود و دو مرحله رنگ نهایی روی کار اجرا میگردد.

کار شما آماده است. هالوژن ها را به آرامی سر سوکت ها نصب کنید و کار را تحویل دهید.

خوشحال میشویم تجارب شما را در زمینه بتونه کاری کناف بشنویم.

در ضمن هرگونه سوال یا ابهامی در مورد روش بتونه کاری کناف و نقاشی آن داشت باشید میتوانید به صورت رایگان با کارشناسان ما مشاوره نمایید

شما میتوانید از طریق فرم زیر کلیه نظرات و تجربه های خود را در میان بگذارید.heartheartheart

 

  

نظرات کاربران

 • میثم طایفه
 • ( 1400/04/01 )
سلام و خسته نباشید
علت تاول زدن (طبله) کردن فوری رنگ روی سطح کار چی میتونه باشه
با آب هم تست کردم همون لحظه تاول زد 
 
پاسخ :
سلام و ادب
علت های مختلفی میتواند داشته باشد
اول سطح کار شما چیست ؟
احتمالا روش بتونه کردن شما ایراد داشته است.
برای برسی بیشتر میتوانید از طریق لینک زیر به کارشناسان ما متصل شوید:
https://kashansima.ir/%d8%b1%d8%a7%d9%87%d9%86%d9%85%d8%a7/
 • حمزه
 • ( 1400/02/24 )
با عرض سلامو خسته نباشید
متن خیلی مفیدو جالبو کاربردی بود 
ادمین عزیز توضیحاتو دادن اما با اجازشون من یکم جمعو جور تو یه کامنت برا دوستان لنویسمش
 من نقاش وپیمانکارم
از مطالب برداشتم این بود که بیشتر دوستان مشکل اصلیشون تو دو قسمته
اول زرد شدن کناف که راه حلش زدن پرایمر با حلال غیر اب یا یکدست رنگ روغنی رقیق میباشد بعدش اجرای رنگ پلاستیک یا اکرولیک مات

دوم ناصاف شدن سطح کار کناف خصوصا در قسمت اتصالات کنافه ، دلایلش چند مورده: یکی نا تراز بودن پانل های کناف ۲ کثیفی و لبه داشتن کناره پانل ها ۳ پخ نکردن سطح تور و بتونه خورده کناف به میزان ۳۰الی ۴۰ سانت

روش رفع ایرادشم اینه که با سمباده نرم قسمت برجسته رو تا نزدیک تور صاف کنیدبعد با بتونه کناف چند لایه به عرض ۴۰سانت بکشید تا وقتی که از نظرتون اون برجستگی محو بشه

 
پاسخ :
سلام دوست عزیز
از نظر ارزشمند شما واقعا سپاسگذارم
شما مطلب رو کاملا متوجه شده اید
ولی این بر اثر تجربه برای شما بدست آمده است. 
متاسفانه بعضی از دوستان احساس میکنند با خواندن مطالب میتوانند کناف را به راحتی نقاشی کنند. ولی باید بدانیم با آزمون و خطاهای متعدد تبحر در نقاشی کناف به دست میاید .
باز هم از جمع بندی شما بسیار سپاسگذارم
 • آرش
 • ( 1400/02/22 )
سلام جسارتا کناف زد آب میخوام رنگ روغنی بزنم باید بتونه روغنی بزنم یا همون بتونه کناف میشه 
پاسخ :
سلام دوست عزیز
نوع رنگ در بتونه کردن کناف هیچ تاثیری ندارد
شما باید کناف را به همان صورت استاندار بتونه کنید و سپس مراحل زدن رنگ روغنی را اجرا نمایید.
 • محمدچرا
 • ( 1400/02/22 )
چراکناف‌روز‌آفتابی‌اصلا‌ایراد‌نداره‌امااگه‌درشب‌بامهتابی‌کل‌کناف‌رابازدید‌کنید‌ایراد‌نشان‌میدهد 
پاسخ :
سلام دوست عزیز
کناف تحت هر شرایطی به خاطر سیستم تور اندازی و بتونه مقداری موج دارد به همین دلیل در نور کلی موج ندارد ولی زمانی که مهتابی روشن شود نشان میدهد 
در هر ساختمان قبل از رنگ جای مهتابی ها رو بپرسید و کناف زیر آن را بسیار دقیق بتونه نمایید تا از این مورد خلاص شوید
 • safarali abidnejad
 • ( 1400/02/03 )
سلام
برای از بین بردن ترک های روی دیوار رنگ شده ( رنگ روغنی ) از نوار تیپ کناف و با استفاده از بتونه کناف بهتر در میاد یا بتونه ماستیک؟ 
پاسخ :
سلام دوست عزیز
اگر از نوار تیپ و بتونه درزگیر استفاده کنید بسیار مناسب تر میباشد
 • رضا
 • ( 1400/01/25 )
سلام من کناف بتونه کردم با قلتک که رنگ میزنم بتونه کناف ها بلند میشه باید چیکار کنم 
پاسخ :
سلام دوست عزیز
باید بتونه کناف کاملا خشک شده باشد 
اگر کاملا خشک شده و بلند میشود حتما بتونه شما نامرغوب بوده و یا تاریخ گذشته است.
احتمال دیگر نیز وجود دارد که کاغذ های روی کناف بسیار کثیف شده است در این صورت پرایمر رقیق روی کار بزنید تا سطح کار تمیز و چسبنده گردد.
 • رضا
 • ( 1400/01/25 )
سلام 
پاسخ :
سلام 
دوست عزیز در صورت نیاز سوال خود را ارسال نمایید
 • علی
 • ( 1400/01/02 )
سلامو درود جسارتا سقف ساده کناف متراژ بالا تقریبا 300 متر سقف ساده لخت هست امکان داره بعد از بتونه و رنگ لبه فابریک کناف موج بندازه؟ ی بنده خدا میگف چون لخت هستو متراژ بالا لبه فابریکاش هر چقدرم موج گیری شه بازم موج میندازه ممنون میشم جواب بدید 
پاسخ :
سلام دوست عزیز
اگر کناف به صورت استاندارد بتونه شود به هیچ عنوان نباید موج داشته باشد.
این موضوع به متراژ و نوع طرح هیچ ارتباطی ندارد.
تنها جهت نور مهم است که با توجه به جهت نور باید جهت رنگ کردن را درست انتخاب نمود
 • شهرام
 • ( 1399/12/22 )
با سلام و احترام
سوالی داشتم در مورد اینکه ، رنگ کار کار رنگ رو تقریبا تموم کرده ، ولی دور کناف مثل دایره و یه طرح s انداخته ، یه سری برجستگی دور کناف وجود داره ، آیا با سمباده از بین میره ؟ نباید نقاش دور کناف رو سمباده میزد و بعد رنگ می کرد ؟ 
پاسخ :
سلام دوست عزیز
احتمالا این برجستگی ها تور کناف بوده و امکان سمباده زدن نداشته 
در این موارد باید نقاش مثل یک گچ کار با بتونه کناف دور کار رو کاملا گرد کند و به صورت ضخیم از بتونه استفاده کند
ولی بسیاری از افراد این مورد رو گردن کناف کار میاندازند!!!!
 • ایمان
 • ( 1399/12/04 )
سلام وقت بخیر 
برای جلوگیری از لکه های زرد گچ 
استفاده از مخلوط گچ و سیمان سیاه مناسبه ؟

بعد از این مخلوط پرایمر زدن و ماستیک بتونه روغنی کردن جواب میده یا نه ؟ 
پاسخ :
سلام دوست عزیز
باید گچ زرد شده کاملا از دیوار جدا شده و سپس گچ یا گچ و سیمان شود
بعد از این کار به راحتی پرایمر و ماستیک روی دیوار مینشیند.
 • SAEID
 • ( 1399/11/28 )
سلام دوست عزیز . من دیوارهای اتاقم کنیتکس شده بود و بعد از مدتی هی می ریخت. همه کنیتکس را کندم ولی خیلی جاها مقداری از گچ دیوار در حد چند میلی متر هم کنده شد. گچ کار آوردم گفت چند میلیمتر را نمی شود گچ کاری کرد و باید همه دیوارها را تیشه کنی . نقاش آوردم گفت ما دو دست بتونه ماستیک می زنیم و بعد رویش را بتونه روغنی می زنیم تا صاف شود و بعد نقاشی می کنیم. آیا این روش درست است ؟ ضمنا فرق بتونه ماستیک با بتونه نقاشی در کناف چیست ؟ ممنونم اگه راهنمایی بفرمایید. 
پاسخ :
سلام دوست عزیز
با دو دست بتونه و بتونه روغنی درست میشود
بتونه ماستیک در کناف برای دست آخر بتونه کاری استفاده میشود که بعد از آن استر و رنگ انجام شود و معمولا با آن تمام سطح را میتوان پوشاند چون نرم و کار کردن با آن راحت است.
ولی بتونه نقاشی برای لکه گیریهای حین استر و نازک کاری های جزئی در کناف استفاده میشود.
 • صهیب
 • ( 1399/11/24 )
با عرض سلام و خسته نباشید ببخشید ما همه کار هایی که شما گفتید رو کردیم فقط جاهایی که باید تور میکردیم پخ نکردیم و تور زدیم و..
 ویک آستار هم زدیم هوا هم اون زمان بسیار سرد بود الان میخوایم لکه گیری کنیم و‌آستر بعدو بزنیم ولی بعد بیست روز دیدم بسیاری از جاها با وجود اینکه تور کردیم  ترک برداشته باید چیکار کنیم؟ 
پاسخ :
سلام دوست عزیز
انبساط و انقباظ شدید باعث ترک خوردن کار میشود متاسفانه سرمای زیاد باعث شده کار ترک بخورد
داخل ترک ها رو با یه پیچ گوشتی کمی باز کنید به صورتی که تور زیر آن پاره نشود با بتونه خود کناف که مقداری سفت درست شده دوباره جای ترک ها رو بپوشانید انشاالله مشکل حل میشود
 • سید حسین
 • ( 1399/11/06 )
سلام خسته نباشید
چرا بتونه کناف روی دیوار گچی ترک میخوره و میترکه؟کل دیواری که میزنیم بعد از چند روز ترک ترک شده و در اصطلاح تبله کرده،ممنون بابت پاسخهای خوبتون 
پاسخ :
سلام و عرض ادب 
علت ترک خوردن بتونه کناف عدم هم جنس بودن آن با گچ دیوار است اگر میخواهید از بتونه کناف استفاده کنید ابتدا دیوار را یکدست رنگ بزنید یا روغن بزنید
ولی به جای بتونه کناف میتوانید به راحتی از بتونه همه کاره استفاده کنید
 • رحیم
 • ( 1399/11/02 )
سلام دستگاه بتون کشی کناف از کجا میشه تهیه کزد 
پاسخ :
سلام دوست عزیز
برای هماهنگی با شماره 09133624371 واتس آپ پیام بدهید
اگر منظورتون برقی هست خیر ما موجود نداریم ولی ماله بتونه کشی دستی موجود است.
 • بهمنی
 • ( 1399/11/01 )
سلام خیلی ممنون از راهنمایتون من تمام مراحل را طبق توضیحات شما انجام دادم . تا سنباده بعد از ماستیک . چند سوال دارم . اول اینکه در این مرحله از پرایمر استفاده کنم . دوم استر با همون رنگی که می خوام استفاده کنم باید بزنم . سوم برای اینکه رنگ سقف پوست تخم مرغی بشه باید چکار کنم . لطفا توضیح بدید . سپاسگزارم . 
پاسخ :
سلام دوست عزیز
اگر منظورتون پرایمر آکرولیک است بله حتما برای پوشش کار استفاده کنید
اگر آستر با همون رنگ نهایی باشه در مرحله آخر برای رنگ نهایی کمتر باید مدام سقف رو رنگ کنید.
برای پوست تخم مرغی از غلطکهای بزرگ مخصوص این کار استفاده کنید در رنگ فروشی ها موجود است
موفق باشید
 • ملاحی
 • ( 1399/10/24 )
سلام
برای چسپوندن تور به کناف چه چسبی مناسب تره ؟ 
پاسخ :
سلام دوست عزیز
تور کناف خودش مقداری چسب داره و نیاز به هیچ چسبی ندارد
اگر به کار نمیچسبد سعی کنید روی کار بتونه بزنید و تور را در داخل بتونه فرو کنید و سپس با کاردک محل کار را صاف کنید.
علت نچسبیدن تور احتمالا کثیف بودن پنل ها یا زمان زیاد مونده بودن تور میباشد 
از هیچ نوع چسبی استفاده نکنید.
 • منصور یعقوبی
 • ( 1399/10/13 )
سلام خسته نباشید.با تشکر از راهنماییهاتون طبق همون صحبتهاتون رنگ کناف رو اجرا کردیم بسیار عالی شده ممنون از لطفتون. موفق و پیروز باشید 
پاسخ :
سلام دوست عزیز
بسیار خرسندیم که اطلاعات ما گره ای از مشکلات شما باز کرده است.
در صورت وجود هر گونه سوال در خدمت شما هستیم 
شما هم موفق و سربلند باشید.
 • اهورا
 • ( 1399/10/10 )
یک سئوالی دارم و اون اینه که علت بریده بریده شدن بتونه کناف هنگامی که بصورت یکدست اجرا میکنیم چیست ؟؟؟؟
با اینکه با بتونه اصل کناف کار میکنم.!!!!!
لطفا پاسخ مرا بدهید.🙏🙏🙏 
پاسخ :
سلام دوست عزیز
احتمال دارد زیر کار شما خراب است یا کناف نم دارد که بتونه بریده بریده میشود 
در ضمن هوای بسیار سرد برای بتونه کردن مناسب نیست 
میتوانید عکس کار رو برای شماره 09133624371 واتس آپ کنید تا به شما کمک دقیقتری نماییم.
 • Meysam
 • ( 1399/10/06 )
سلام برای کناف Mr که داخل حمام استفاده کردم چه رنگی مناسبه؟ و برای بتونه ش باید از چه بتونه ای استفاده کنم 
پاسخ :
سلام دوست عزیز
برای بتونه از همون بتونه درزگیری و ماستیک کناف اسیتفاده نمایید
برای رنگ نیز میتوانید از رنگ روغنی مات استفاده کنید و در آخر اکرولیک خوب بزنید از برندهای معتبر مثل کاپارول یا جوتن و ...
 • رضا _ ایده نو
 • ( 1399/10/05 )
ممنونم. مطالب جالب و مفید بود 
پاسخ :
سلام دوست عزیز
ممنونم از نظر ارزشمند شما
 • حمیدرضا
 • ( 1399/09/29 )
سلام وقتتون بخیر .ببخشید من بتونه کردم ولی نوارطیف نزدم ولی جای اتصالهارو شیار کردم قبل بتونه .سمباده هم زدم سطح کار خوب صاف دراومده تاالان که ترکی نکرده احتمالداره بعدهاترک کنه 
پاسخ :
سلام دوست عزیز
معمولا تمامی کناف ها بدون تیپ ترک میخورند.
اگر کار برای مشتری هست نوار باندازید و دوباره بتونه کنید.
البته معمولا کناف بدون تیپ در همان ابتدا ترک میخورد ولی اگر ترک نخورده احتمال کمی دارد که دیگر ترک نخورد. ولی ریسک کار بسیار بالا است و در اثر کوچکترین لرزش ( زدن هالوژن ها، حرکت ماشین داخل کوچه، سوراخکاری دیوارها و ..) احتمال ترک خوردن زیاد است.
 • رضا
 • ( 1399/09/21 )
با سلام من تمام مراحل گفته شده را انجام دادم و رنگ روغنی سفید زدم ولی هر کاری میکنم باز هم سطح کارم خیلی خش و موج دارد خواهشمند است راهنمایی فرماید دیگر خسته شده ام ضمنا کار انجام شده زیر اوپن آشپزخانه می باشد.خیلی دوست دارم کارم صاف و سيقلي باشد.  
پاسخ :
سلام دوست عزیز
استفاده از رنگ روغنی اشتباه است کناف با رنگ روغنی خوب نمیشود از رنگ پلاستیک یا اکرولیک مات استفاده کنید و با غلطک بزرگ بزنید تا به صورت پوسته تخم مرغی شود .
رنگ روغنی به علت براق بودن(حتی رنگ مات روغنی نیز براق است) باعث میشود عیوب کار مشخص شود.
 • سید یوسف هاشمی
 • ( 1399/09/17 )
سلام استاد -من خواستم کناف خودم را رنگ کنم (مبتدی هستم) ابتدا به محل درزها تورزدم سپس روی آنها را بتونه کشیدم اما این مغازه داره به من نگفت بتونه مخصوص کناف هم هست سپس کار را سمباده کشیدم حالا می خواهم برم برای رنگ خواهشمندم راهنمایی بفرماید قبل رنگ باید چکار کنم آیا بتونه کناف با غیر کناف فرق می کند 
پاسخ :
سلام دوست عزیز
بتونه متفرقه مخصوص کناف هم هست که هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه 
فقط مطمئن بشید بتونه ای که تهیه کردید مخصوص کار کناف باشه بقیه روال کار رو طبق اصول پیش برید اگر مخصوص کناف نیست باید سمباده بزنید و با بتونه مخصوص کناف دوباره بتونه کنید.
 • مم
 • ( 1399/09/17 )
سلام بعد از اینکه کناف را ماستیک کردم ویک دست رنگ زدم واستر کردم بعضی از جاهای سقف موج داره هر چی هم سمباده میزنم درست نمیشه، لطفأ راهنماییم کنید 
پاسخ :
سلام دوست عزیز 
لطف کنید با واتس آپ ما مشکلتون رو مطرح کنید
09133624371
 • عباس
 • ( 1399/07/26 )
با عرض سلام علت پوسه کردن بتونه هنگام رنگ کاری روی بدنه کناف چیست 
پاسخ :
سلام دوست عزیز 
این مورد میتواند علتهای بسیاری داشته باشد.
جنس نامرغوب بدنه
اختلاط ناصحیح بتونه و آب
رنگ نامرغوب و..
 • رامین
 • ( 1399/07/25 )
سلام
سقف کناف ما متاسفانه قسمت های برش خورده اش به اصلاح خودتون پخ نخورده و توری روی خود کار چسبونده شده و بعد بتونه کاری و رنگ...الان جاهایی که تور خورده برآمده نشون داده میشه زیر مورد طبیعی و اینکه اصلا این کار از نظر حرفه ای درست هست؟؟بعدها ترک نمی خوره؟؟؟رنگ هم بافت ایجاد کرده روی سطح مثل حالت پرز ...جای پرزهای غلتک نقاشی مونده روی کار....کلا مشکل من اینه نقاش کناف ما اصلا کارش و درست انجام نداده امیدی به درست شدنش هست یا نه؟؟؟ 
پاسخ :
سلام دوست عزیز
نکته اول اینکه معملا پخ زدن برای این انجام میشود که کار ترک نخورد .
ولی اگر قرار باشد کار ترک بخورد همان روزهای اول ترک میخورد و بعد از مدتی ترک باز نمیشود. پس اگر تا به حال ترک نخورده مطمئن باشید ترک نمیخورد. 
اگر جای تور برجسته است چون بتونه کاری اصولی انجام نشده است.
میتوانید یک سمباده نرم بزنید و کل کار را دوباره با غلطک نرم رنگ نمایید.
 • بهزاد
 • ( 1399/07/23 )
سلام علت سایه انداختن غلتک چیه؟چطوربایدبرطرف بشه؟یعنی اصلاراهی نداره سایه غلتک خودش نشون نده حتی به مقدارکم؟برخلاف جهت نورم میزنیم بازم سایه میوفته،هم رنگ درجه یک پلاستیک هم روغنی،این تنهامشگل ماست که واقعاعاجزیم ازحلش... 
پاسخ :
سلام دوست عزیز
سعی کنید لایه نهایی رنک را بسیار رقیق بزنید
نکته دوم اینکه از غلتکهایی استفاده کنید که نو نباشند و قبلا استفاده شده باشند معمولا غلتک های نو سایه میاندازند.
نکته سوم اینکه حتما جهت غلتک زدن در دست آخر به صورت یکنواخت و مساوی باشد و لبه های رنگ شده زیاد روی هم نیایند
انشاالله مشکل برطرف میشود.
 • یونس مدقق
 • ( 1399/07/06 )
سلام خسته نباشیدنمیدونم چرابعضی ازخط های پخ خورده بالامیاد 
پاسخ :
سلام دوست عزیز 
احتمالا موقع پخش زدن گچ بین درز خورد شده یا کاغذ کناف بلند میشود و پس از رنگ مشخص میگردد 
سعی کنید حتما درزها را کامل تمیز کنید.
 • مهدی
 • ( 1399/07/06 )
سلام ببخشید من یه دست قبل آستری دیوار رو بتونه کناف میزنم یک دست بعد از آستری
وقتی دست سوم هم رنگ میزنم دیوار خیلی خوب میشه
اما بعد گذشت چند‌روز جاهایی که بتونه شده بودند براق و مشخص میشن دلیلش چیه؟ همچین موردی برنخورده بودم 
پاسخ :
سلام دوست عزیز
احتمالا جنس بتونه کناف با بقیه قسمتها فرق می‌کنه و باعث دو رنگی میشود.
سعی کنید قبل از استر کل بتونه کاری ها رو تموم کنید و برای کله گیری پس از آستر از بتونه روغنی یا همه کاره استفاده کنید.
 • آرش جغتایی
 • ( 1399/06/30 )
واقعا یه راهنمایی اساسی بود
لبه های فابریک کناف را چحوری باتیغ کاتر ببرم که یک دست شود؟ 
پاسخ :
سلام دوست عزیز
لبه های فابریک کناف نیاز به پخ زدن برای نقاشی ندارد و به همان صورت تیپ استفاده کنید و بتونه کنید.
 • سید
 • ( 1399/06/14 )
با سلام
اگر بخواهیم سوراخهای هالوژن روی کناف رنگ شده را بپوشانیم و کناف را به حالت اول خود و بدون وجود سوراخ برگردانیم، چکار می شود کرد؟؟ 
پاسخ :
سلام دوست عزیز
 باید سوراخ هالوژن رو با خود کناف یا تیپ و بتونه بگیرید و رنگ کنید.
سعی کنید رنگ خود سطح را برای لکه گیری استفاده کنید اگر رنگ ، موجود نیست باید کل اون سطح دوباره رنگ بخوره
 • یحیی
 • ( 1399/05/30 )
سلام ما ی سقف زدیم هم بتونه هم ماستیک البته ماستیک کامل نخورده اما بعد از زدن هفت دست رنگ چون کناف مال دوسال پیشه و رنگ نشده قسمت بتونه ها رنگ شدن اما سطح صاف کناف زرد میزنه راهنمایی کنید چ کنم کلافه شدم از رنگ پلاستیک استفاده کردم ممنون 
پاسخ :
سلام دوست عزیز
یک دست روغن پرایمر حلال آب یا حلال تینر بزنید یا یک دست اکرولیک بزنید و وقتی خشک شد رنگ اصلی رو بزنید.
چون از رنگ حلال آب استفاده میکنید باعث میشه زردی کناف روی رنگ شما بیاید
اول سطح رو ضد آب کنید
یک دست کامل روغن یا رنگ اکرولیک بزنید مشکل حل میشود.
موفق باشید
 • علی
 • ( 1399/05/20 )
سلام، اگر جای هالوژن رو اشتباه زده باشیم و بخواهیم تغییر بدیم، آیا سوراخ قبلی رو میشه با تور پوشاند و بتونه کرد؟ اگر راهکاری دارید اطفا بگید 
پاسخ :
سلام دوست عزیز
بهترین کار این است که تکه بریده شده از هالوژن را در جای آن قرارداده و بتونه کنید.
اگر قطعه کناف بریده شده در دسترس شما نیست تور باندازید و بتونه نمایید.
اگر کل سوراخ رو با بتونه کناف نیز بپوشانید ایرادی ندارد.
بتونه کناف از جنس خود پنل های گچی است و برای پر کردن شکستگی و سوراخهای هالوژن حتی بدون تور مناسب میباشد، و پس از استفاده سطح یکدست میشود.
 • بابک
 • ( 1399/05/19 )
ببخشید به طور کلی منظور از لکه گیری بعد از آستر چیست؟ 
پاسخ :
سلام دوست عزیز
معمولا پس از بتونه کاری و آستر در کار، نقاط بسیار کوچکی وجود دارد که صاف و یکدست نیستند. مثلا سوراخ های ریز و یا خط و خش بتونه کناف و ...
معمولا نقاش پس از آستر به صورت کامل سطح را برسی میکند و کلیه کار رو با بتونه لکه گیری مینماید، و تمام عیوبی که به چشم میاید برطرف مینماید.
 به این کار لکه گیری میگویند.
 • مهرداد
 • ( 1399/05/08 )
سلام
با تشکر از راهنمایی های شما
بهترین نتیجه را از چه نوع رنگی میتوان انتظار داشت؟
پلاستیک یا اکرولیک یا روغنی؟ 
پاسخ :
سلام دوست عزیز
در مورد کناف بهترین رنگ آکرولیک است که به صورت پوسته تخم مرغی اجرا شود
در مورد دیوار بسته به جای استفاده و هزینه ای که میخواهید بکنید باید از رنگ روغنی یا پلاستیک و اکرولیک استفاده کنید
 • z
 • ( 1399/05/03 )
سلام ممنون از مقاله بسیار خوبتون. ما بعد از کناف کاری ،در مرحله اول نقاشی کناف رو کامل با بتونه روغنی ماستیک کردیم الان در همین مرحله متوجه شدیم که ابتدا باید با تور و بتونه کناف کار میکردیم؛ الان چیکار کنیم؟ ممنون 
پاسخ :
سلام دوست عزیز
اگر تور نکشیدید باید کلیه درزها رو با سر کاردک یا پیچ گوشتی باز کنید و تور بکشید زیرا تمامی آنها ترک خواهد خورد ولی اگر تور کشیدید اگر ترک ندارید رنگکاری رو ادامه دهید واگر ترک دارید با بتونه کناف ترمیم کنید
 • پیشرو
 • ( 1399/04/29 )
سلام مهندس. عالی بود باعث افتخار همه همکارانه که راهنماییمون کردین تشکر فراوان خسته نباشید.فقط اگه براتون مقدوره طرز نصب و طراحی سقف سه بعدی اگه بزارید که ممنون میشم 
پاسخ :
سلام دوست گرامی
ممنون از لطف شما
ببخشید منظورتون از سقف سه بعدی چیست ؟
آسمان مجازی یا کشسان یا...؟
 • امیر
 • ( 1399/04/28 )
سلام گودی لبه های فابریک کناف چطور سریعتر محو و صاف میشه آیا از ابزار خاصی باید استفاده کنم؟ 
پاسخ :
سلام دوست عزیز
ابزار خاصی وجود ندارد از کاردک و لیسه استفاده کنید 
معمولا دو یا سه دست باید بتونه بشه تا کاملا صاف شود.
 • کریمی
 • ( 1399/04/14 )
سلام خسته نباشید من باپودر کناف طرح آجرروی دیوار درست کرده ام ولی ترکهای ریز ایجاد شده اشکال کار کجاست ؟لطفا راهنمایی کنید وروش صحیح ترکیب ومقدار پودر کناف با آب رو توضیح بدهید مواد زود خشک نشه 
پاسخ :
سلام کاربر گرامی 
بتونه کناف اگر روی هر سطحی به غیر از کناف اجرا بشه معمولا ترک میخوره مگر اینکه اول روی سطح رو توری کناف بیاندازید و سپس از بتونه استفاده کنید.
زمانی که بتونه در ظرف درست میکنید خیلی مخلوط نکنید . روی کاردک خود بتونه رو هم بزنید و یکدست کنید .
ولی بتونه کناف برای نیم ساعت کار طراحی شده کم کم بسازید و استفاده نمایید.
با تشکر از سوال شما
 • RAVA
 • ( 1399/04/14 )
سلام ممنون از پاسخگویی و راهنمایی شما من سوالی داشتم ممنون میشم راهنماییم کنید سقف واحد رو کناف زدم یه نقاشی به من معرفی شده بهش میگم بعد بتونه ماستیک میزنی نمیدونه ماستیک چیه .به نظرتون نقاش رو عوض کنم یا موردی نداره این نقاش رو یکی از دوستان بهم معرفی کرده و آیا در صورت بتونه کاری ماستیک باید هزینه ای اضافه بهش بدم.کار تو رشت و متری ۲۸ تومن میگه سقف هم فقط باکس بندی شده است.ممنون 
پاسخ :
سلام دوست عزیز
معمولا نقاشها می‌دونن ماستیک چیه !
به نظر من یه نمونه کار از ایشون حتما ببینید.
معمولا نقاشی کناف با ماستیک گرونتر از بدون ماستیک است چون کار می‌بره.
قیمت به نظر مناسب است.
با تشکر از شما
 • اسداله شریفی
 • ( 1399/04/11 )
آیا با چسباندن نوار درزگیر و نقاشی مجددا همان نقطه ترک برطرف میشود یا خیر . لطفا راه حل ارائه بفرمایی. با تشکر 
پاسخ :
سلام دوست عزیز
متاسفانه کناف در روشهای غیر اصولی در همان روزهای اول برعکس گچ ترک را نشان میدهد.
حتما باید محل ترک ها با سر پیچ گوشتی یا کاردک کامل باز شود نوار درزگیر و بتونه کناف بزنید و دوباره نقاشی کنید تا مشکل برطرف بشود.
 • رضا
 • ( 1399/04/11 )
سلام لطفا بتونه کاری لبه های نور مخفی به ویژه دایره ها رو فیلم یا مطلبی بزارید
 
پاسخ :
سلام دوست عزیز
 حتما در اسرع وقت انجام خواهد شد
 • رضا
 • ( 1399/04/11 )
لطفا بتونه کاری لبه نور مخفی ها رو فیلم شو بزارید ممنون 
پاسخ :
سلام دوست عزیز
 در اسرع وقت انجام خواهد شد
 • مرتضی
 • ( 1399/04/09 )
سلام وقت بخیر
بنده ساکن جنوب کشورم قریب به دو سال که خونه روگچکاری کردم ولی هنوز در خونه ساکن نشدم سقف خونم رابیتسه که متاسفانه تمام سقف هال ترک ورداشته بطور شطرنجی و سقف اتاقها هم ترک ورداشته سقف اتاقا تیرچه بلوکه و بازم کل سقف ترک ورداشته برای این همه ترک تور و بتونه جوابگو هست ? برا رابیتس میشه تورگذاشت بعد ی مدت نمیفته? 
پاسخ :
سلام دوست عزیز 
احتمالا سازه ساختمان شما ضعیف میباشد یا ساختمان نشست زیادی کرده است.
در مورد علت مشکل حتما با یک مهندس سازه صحبت کنید.
 اگر ترکها کم بود میشد با تور و بتونه حل کرد ولی با این شرایط هیچ فایده ای ندارد .
شما بهتر است کل سقف را کناف یا پی وی سی نمایید و زیر سقف اصلی سقف کاذب ایجاد کنید تا دیگر ترکها پیدا نباشد.
 • یوسف
 • ( 1399/04/04 )
بسیار عالی 
از کامنت ها پاسخم رو دریافت کردم
مشکل من ترک دیوار به سبب حرارت لوله بخاری آپارتمان بود با وجود چندین مرتبه بتونه موقع رنگ بتونه با غلتک رنگ کنده میشد . ای کاش بجای لوله سیمانی ۱۵ از سایز کمتری استفاده میشد تافاصله بیشتری با سطح داشته باشه 

 
پاسخ :
سلام دوست گرامی
ممنون از لطف شما 
متاسفانه در مورد لوله های بخاری کار خاصی نمیشه کرد.
 این که رنگ و بتونه کنده میشه چون گچ کاملا مرده است. گچ ها را کاملا پایین بریزید، رابیتس روی لوله ها ببندید و دوباره گچ کنید و رنگ کنیدفکر کنم مشکل نود درصد حل میشود.
 • محمد تقی زاده
 • ( 1399/03/28 )
سلام وقت بخیر،سطح صفر پذیرایی منزل رو کناف زدیم بعد از اتمام کار نقاش کار بتونه کاری رو انجام داد و بعد از چند روز نقاشی کرد اما توی دو نقطه از بتونه کاری که دقیقا در محل اتصال ورقهای کناف بوده رنگ بعد از یک روز پوسته داد مجددا سمباده کاردی انجام شد این بار از رنگ روغن مات استفاده شد روز بعد توی همون نقطه رنگ پوسته پوسته شد لطفا بنده رو راهنمایی کنید کجای کار ایراد داره 
پاسخ :
سلام کاربر گرامی

به نظرم باید نیم سانت از کار رو بتراشید و با بتونه کناف بتونه کاری کنید و رنگ کنید 
اگر بتوانید با برش فرز این دو قیمت رو به ضخامت ده سانت در مثلا پنجاه سانت جدا کنید و کناف خام جدید پیچ کنید به راحتی مشکل برطرف میشود
 • محمد
 • ( 1399/03/22 )
سلام 
آیا از ابتدا میشه بجای درز گیر از پودر بتونه کناف به همراه تور استفاده کرد؟ مشکلی نداره ؟ 
ممنون 
پاسخ :
سلام دوست عزیز
منظورتون رو از درزگیر متوجه نمیشوم
معمولا از ابتدا شما باید از تور به همراه بتونه درزگیر کناف استفاده کنید و کناف رو بتونه نمایید.
اگر منظورتون این است که از بتونه ای به غیر از بتونه ی درزگیر استفاده کنید این کار باعث ترک خوردن کناف میشود.
 • فاطمه منظری
 • ( 1399/03/18 )
سلام و عرض ادب.ببخشید ما کار کناف انجام دادیم اما الان که رنگ شده اصلا راضی نیستم.بخاطر اینکه خیلی سطحش ناصافه و حتی بعضی از جاها جای توری که روی درزای کناف کار شده پیدا هست.سطح خیلی بالا و پایینی داره.الان نمیدونم از کار کی ایراد بگیرم.کناف کار میگه نقاش مقصره.نقاش میگه کار کناف مشکل داره..به نظرم کناف تیلی چیز الکی ای هس..میشه راهنماییم کنید.ممنونم 
پاسخ :
سلام کاربر گرامی
اگر کناف مشکل میداشت نقاش نباید کار رو رنگ میکرد. 
زمانی که کار قبل مشکل دارد نباید نفر بعد بیاید و روی همان کار خراب کار کند وبعد تقصر رو گردن دیگران باندازد
ولی تا کار دیده نشود به طور قطع نمیتوان گفت که ایراد کار کجاست 
در مجموع نقاط ضعف نقاشی قابل برطرف شدن هستند با نقاش دیگری هماهنگ کنید تا بیاید و کارتان را ترمیم کند.
 • سامان دلیری
 • ( 1399/03/07 )
سلام واسه سمباده زنی بتونه کناف از چه شماره ی استفاده کنیم 
پاسخ :
سلام دوست عزیز 
معمولا در مرحله بعد از درزگیری از سمباده 100 یا 120 نیزه ای استفاده میکنند پس از آستر و لکه گیری مجدد از سمباده 150 استفاغده مینمایند
 • سامان دلیری
 • ( 1399/03/07 )
سلام واسه سمباده کاری بتونه کناف از چه سمباده استفاده کنیم 
پاسخ :
سلام دوست عزیز 
معمولا در مرحله بعد از درزگیری از سمباده 100 یا 120 نیزه ای استفاده میکنند پس از آستر و لکه گیری مجدد از سمباده 150 استفاده مینمایند.
اگر منظورتان چه نوع سمباده است: میتوان از سمباده های نیزه ای (قرمز رنگ) پوست آب و حتی سمباده های متری استفاده کرد.
ولی نباید باعث شود بتونه کاریها خط بافتد.
 • اسماعیل
 • ( 1399/03/05 )
با عرض سلام سقف کاذب پلی استایرن که به جای کناف استفاده میشه برای بتونه از چه بتونه ای باید استفاده کرد ممنون میشم راهنمایی کنید 
پاسخ :
سلام دوست عزیز
باید از بتونه همه کاره یا بتونه روغنی استفاده کنید 
میتوانید از بتونه کناف و تور کناف نیز استفاده کنید و سپس سطح را رنگ روغنی نمایید.
 • داریوش
 • ( 1399/02/17 )
سلام من تمام سطح کناف رو ماستیک کردم میخواستم بپرسم تو این مرحله باید یه سمباده نرم بزنم بعد پرایمر بزنم وبعدش آستر کنم 
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید 
پاسخ :
سلام دوست عزیز
معمولا بعد از هر بتونه کاری در هر جا شما باید سمباده نرم بزنید 
سطح کار را سمباده نرم بزنید استفاده از پرایمر اجباری نیست میتوانید مستقیم کار را آستر کنید ولی میتوانید پرایمر بزنید و آستر کنید
 • سلمانی
 • ( 1399/02/09 )
سلام میشه جواب سوالم به شماره09155338813 رسال نماید ممنون 
پاسخ :
سلام دوست عزیز 
جواب سوالتون رو در همین قسمت دادم
موفق باشید
 • سلمانی
 • ( 1399/02/09 )
سلام درزهای مابین کنافها در یک سطح نیستن حداقل دو یا سه میل از هم پایین بالا هستن. ایا باید تور کنم؟ ایا با دو دست بتونه درز کار باز میشه؟ اگه تور کنم خیلی سطح نا صاف میشه؟ 
پاسخ :
سلام دوست عزیز
 اگر لبه های کناف حرکت ندارند و بالا و پایین نمیروند اگر تور و بتونه کنید ترک نمیخورند ولی مطمئن باشید کار بسیار ناصاف و موج دار خواهد بود. باید از کناف کار بخواهید لبه ها را کاملا تراز کند
 • مهدی رحیمی
 • ( 1399/02/04 )
سلام و عرض ادب و احترام . خیلی مفید بود . ممنون از مطالب خوبتون 
 • رضا
 • ( 1399/01/25 )
وقتی بتونه میکنم وکار رنگ میشود بعد با اینکه سطح کار صاف است اما جای بتونه ها وسط کار مشخصه علت چیست 
پاسخ :
سلام دوست عزیز
معمولا کار کناف باید سه تا پنج مرتبه رنگ شود تا یکدست شود و سطح کار کاملا پوشیده شود
در ضمن اگر برجستگی بتونه ها پیدا است شما باید تا عرض چهل سانت بتونه کنید سپس کاملا سمباده بزنید تا کار تقریبا یکدست شود
اگر بتونه ها به صورت برجستگی ها یی روی سطح کار پیدا است نیاز به بتونه کاری و سمباده کاری دارد ولی اگر دو رنگی میباشد با پوشش های مجدد رنگ برطرف میشود
 • میلاد
 • ( 1399/01/13 )
سلام من همه این کارو انجام دادم ولی موقع رنگ کردن اونه پوسه می‌کنه و با رنگ کنده میشه راه حل من چیه 
پاسخ :
سلام دوست عزیز
احتمال دارد بتونه شما خراب باشد یا اینکه رنگ مورد استفاده شما کیفیت بالایی ندارد
قسمتی را که پوسته میکند سمباده زده و با بتونه روغنی خوب درست نمایید سپس رنگ کنید
 • سلام وقت بخیر من تمامی کارو ب صورت اصولی انجام دادم ولی اخر کار ترک میشه جای اتصال کناف دلیلش چیه
 • ( 1398/12/27 )

 
پاسخ :
سلام دوست عزیز
دلیل این امر این است که نصب کناف به صورت اصولی انجام نشده و احتمالا سازه زیر آن مشکل دارد

اگر اینطور باشد شما هیچ کاری برای عدم ترک خوردن کار نمیتوانید انجام دهید.
 • عادل
 • ( 1398/12/27 )
سلام 
ترک دیوار را چند بار با سیمان سفید و گچ سپس با بتونه همه کاره و بتونه ی کناف بصورت مجزا اجرا کردم ولی باز هم ترک دیوار باشد لطفا راهنمایی کنید 
پاسخ :
سلام دوست عزیز
گاهی اوقات ترک ساختمان به دلیل نشست ساختمان یا لرزش های خفیف زمین میباشد.
در این موراد معمولا هیچ کار خاصی نمیتوان انجام داد.
ولی پیشنهاد ما:
1- از بتونه سنگی نیز استفاده کنید.و ترک را پر کنید.
2- میتوانید ترک را با تور کناف (تیپ) بپوشانید و بتونه کنید .
انشاالله مشکل برطرف میشود.
 • آریا
 • ( 1398/11/27 )
سلام . 
من نقاش ساختمان هستم 
بهترین و مدت زمان خشک شدن بتونه چه مقدار است که سنباده بهتری بخورد و صاف شود؟ 
پاسخ :
سلام دوست عزیز
معمولا پس از خشک شدن کامل بتونه باید یک روز کامل زمان بخورد تا تغییرات شیمیایی انجام شود و بتونه کاری بهتر و راحتر سمباده بخورد.
 • حامد
 • ( 1398/11/24 )
متن خوب جالب. وبه کار امد و کامل بود 
پاسخ :
دوست عزیز از نظر ارزشمند شما متشکریم
همراهی شما دوستان گرامی باعث دلگرمی تیم ما میشود. در صورت تمایل میتوانید به ما پیشنهاد دهید تا در چه موضوعاتی مقاله تهیه کنیم تا مشکلات دوستان حل شود 
با تشکر
 • تهراني
 • ( 1398/11/24 )
علت زرد شدن رنگ به دليل فاسد شدن كاغذ روي پانل هاي كناف ميباشد كناف پس از نصب بايد به سرعت درزگيري و ماستيك و نقاشي شود ولي وقتي صفحات كناف بعد از نصب مدتي به حال خود رها ميشوند و بعد از مدتي مثلاً يك سال شروع به انجام عمليات نقاشي ميكنيد زردي از خود پس ميدهد براي اينكه از زردي نجات پيدا كنيد قبل از درزگيري و ماستيك سطح كار را پرايمر زده و بعد شروع به كار كنيد 
پاسخ :
دوست عزیز ممنون از راهنمایی ارزشمند شما
ولی معمولا وقتی از لغت فاسد استفاده میکنیم کاربر احساس میکند کار خراب شده و از بین رفته است. در صورتی که خودتون فرمودید با زدن پرایمر دوباره میشه کار رو بتونه و نقاشی کرد. کارهای زیادی بوده که پس از یک سال یا حتی دوسال رنگ شده و هیچ مشکلی نداشته است. ولی بهتر است بعد از اتمام کناف با فاصله کوتاهی کار رو رنگ کنیم.
 • امیر
 • ( 1398/11/18 )
با عرض سلام 
بنده نقاش هستم یه سوال داشتم علت زرد شدن کناف چیست؟ 
بنده همه کاراشو انجام دادم اما وقتی آستر زدم قسمت های کاغذی زرد شدن علت چیه خواهشا جواب بدین۰۹۲۱۷۶۵۹۱۵۹ 
پاسخ :
سلام به احتمال خیلی زیاد کار از قبل نم داشته بازم عکس قسمت زرد شده رو ب شماره 09133624371ارسال کنید تا بررسی کنیم.

نظر خود را بنویسید

ثبت نام در خبرنامه