کناف و سقف کاذب

بررسی محصولات متفرقه کناف

 • 4273

متاسفانه با شرایط اخیر اقتصادی کشور( اتفاقات به وجود آمده در تابستان ۹۷) قیمت تمام شده محصولات کناف ایران بالا رفت و کار کردن را برای نصابان و مشتریان مشکل کرد. بسیاری از افراد با توجه به شرایط به وجود آمده، به دنبال راهکارهای جدیدی برای ارائه قیمت های بهتر و مناسب‌تر برای خدمات خود هستند. قیمت کناف نیز از شرایط به وجود آمده در کشور تاثیر بسیار گرفت و حدودا دو برابر شد.

قیمت مصالح کناف (استاد رانر -  پیچ و... ) به شدت تورم داشته و در بعضی از مصالح حدود سه برابر شده است. این امر باعث شد که بسیاری از افراد به استفاده از اجناس متفرقه بازار گرایش بیشتری پیدا کرده و خرید را از این اجناس انجام دهند. در این مقاله قصد داریم به صورت مفصل این موضوع را بررسی کرده و از زوایای مختلف به آن نگاه کنیم.

 

شرکت کناف ایران با سابقه ای بسیار طولانی و حفظ کیفیت بالای خود، حرف اول را در صنعت سقف کاذب کناف می زند. بسیاری از مصالح این شرکت با اینکه وارداتی هستند ولی کیفیت بسیار عالی و یکسانی دارند؛ و شما برای استفاده از آنها چه در زیرسازی کناف و چه در نصب پنل ها هیچ گونه مشکلی را شاهد نخواهید بود. این امر سبب شده که در شهرهای کوچک تر مانند کاشان، قم، نطنز و...  برند کناف ایران به صورت کامل، تنها منبع تولید کننده مصالح سقف کاذب به شمار آید.

 

 

ولی نکته اینجاست در حال حاضر با توجه به افزایش قیمت، شما می توانید خدمات بسیار خوب با جنس های متفرقه ارائه نمایید؛ که گاهی تا حدود ۱۰ هزار تومان در هر متر مربع از محصولات کناف ایران ارزانتر تمام شود.

در مورد سازه کناف بسیاری از شرکت ها در حال تولید پروفیل، استات و رانر می باشند. با توجه به اینکه تولید سازه کناف و شاسی های مورد استفاده در زیرسازی کناف، تکنولوژی و دستگاه‌های خاصی نمیخواهد بسیاری از افراد در کارگاه های کوچک خود این محصولات را تولید و عرضه می نمایند. شما در هنگام استفاده از هر کدام از این محصولات باید شرایط تولید و همچنین شرایط استفاده آن را نیزدر نظر بگیرید.

 

نکته اول ورق مورد استفاده در شاسی های کناف میباشد. معمولا در بازار از سه نوع ورق گالوانیزه ۵۰-  ۵۵ و ۶۰ برای تولید پروفیل کناف استفاده می‌کنند.

 در مورد رانر U36 (یو 36 ) چون در زیرسازی کناف فقط به عنوان آویز استفاده می شود استفاده از یو سی و شش با ورق گالوانیزه  ۵۵ توصیه می گردد.

در مورد پروفیل f47 (اف47 ) چون وزن ورق های کناف در نهایت به آنها متصل می شود بهتر است از پروفیل های تولید شده با ورق گالوانیزه شصت استفاده شود0

نقش نبشی یا ۲۵ Lنیز در لبه‌ها و روی دیوارها برای ایجاد زوایا میباشد؛ که استفاده از ورق گالوانیزه شصت به نظر منطقی می آید.

 

 

 قیمت سازهای کناف که به صورت متفرقه تولید میشود گاهی اوقات متری هزار تومان کمتر از سازه های اصلی کناف است به طور متوسط شما برای هر متر مربع نصب کناف ، معمولا ۴ متر شاسی و سازه استفاده می کنید .همین اطلاعات ساده نشان می‌دهد که در هر متر مربع با شاسی متفرقه شما ۴ هزار تومان ارزان‌تر مصالح را تهیه می‌کند.

تجربه در نصب خدمات دکوراسیون داخلی و ساختمان بسیار حائز اهمیت است. پیشنهاد ما به شما این است که نصاب یا دفتری مورد اعتماد و با سابقه پیدا کنید. دفتر یا شرکت های معتبر با توجه به تجربه خود به راحتی می‌توانند کیفیت سازه های متفرقه را تایید نمایند.

 فروشگاه اینترنتی دکورات سابقه و تجربه طولانی در تولید شاسی و سازهای کناف با قیمت های مناسب دارد؛ که برای دیدن محصولات این فروشگاه میتوانید اینجا را کلیک نمایید.

قسمت بعدی در نصب کناف، پنل ها هستند که روی زیر سازی کناف نصب می گردند. برندهای متعددی  در بازار وجود دارد که کیفیت های بسیار خوبی برای تولید انواع پنل ها ارائه میکنند. مثلا پنلهای تولید شده در یزد کیفیت مطلوبی دارد و فروش آنها در کشور نیز بسیار بالاست. در بعضی موارد پنل‌های وجود دارند که در هر متر مربع ۶۰۰۰ تومان نسبت به پنل کناف ارزان تر هستند که البته استفاده از آنها در جاهای خاص و دور از دید توصیه می گردد.

در این مورد نیز در صورت وجود هرگونه ابهام و ایراد می توانید با کارشناسان ما به صورت رایگان مشاوره نمایید.

استفاده از پنل های با قطر نه و نیم میلیمتر (پنل 9.5) نیز، در بعضی از شهرهای ایران بسیار مشکل شده است. زیرا باور عمومی بر آن است که پنل های ۱۲ میلیمتر (پنل 12 ) استحکام بیشتری دارد. در صورتی که اگر زیرسازی کناف بخوبی انجام شود پنل‌های نه و نیم میلی متر نیز هیچگونه مشکلی ایجاد نمی کند. در ضمن مزیت بارز آنها این است که این پنلها اعمال بار و وزن کمتر روی ساختمان انجام میدهند. (چون وزن کمتری نسبت به پنل 12 دارند.)

 

در مورد بقیه متعلقات کناف مانند پیچ، براکت، میخ ،کلیپس و ... شما میتوانید از محصولات متفرقه استفاده نمایید.

کلیه محصولات در قسمت فروشگاه ما با ضمانت برگشت در صورت عدم رضایت وجود دارد.

 مثلا در مورد پیچ کناف (پیچ پنل یا پیچ TN2.5) که بیشترین استفاده را در نصب کناف دارد پیچ هایی در بازار موجود هستند که گاهی تا ۳۰ هزار تومان از پیچ های کناف ایران در هر بسته ، ارزانتر هستند. در مورد پیچ، ذکر این نکته الزامی است که کلیه این پیچ‌ها تولید کشور تایوان هستند و در مبدا درجه بندی شده و وارد کشور میشود. جنس، ضخامت، و .... تمامی پیچ های تولیدی تایوان با هم یکسان است و فقط قیمت آنها با توجه به درجه آنها توسط شرکتهای وارد کننده متغیر است. شما به راحتی می توانید پیچ درجه یک پنل را با برندهای مختلف در بازار بیابید و از آنها با اطمینان خاطر استفاده نمایید.

( برای خرید پیچ کناف اینجا را کلیک نمایید.)

 

نتیجه :

با توجه به بحران به وجود آمده در شرایط کشور باید بتوان شرایط را برای استفاده همگان از صنعت دکوراسیون ساختمان مهیا کرد. به نظر می‌آید با توجه به فعالیت شرکت های بسیاری در این زمینه می‌توان محصولات بسیار خوبی را یافت که کیفیت آنها چیزی از برند کناف ایران کمتر ندارند وقیمت بسیار مناسبی ارائه مینمایند.

بسیاری از نمایندگی های کناف ایران نیز با توجه به شرایط موجود اقدام به خرید و انبار اجناس متفرقه کردند تا بتوانند بازار خود را در میان مشتریان حفظ نمایند.

استفاده از خدمات یک شرکت و دفتر که در این زمینه تخصص و تجربه بالایی دارد، می‌تواند کمک شایانی به شما انجام دهد که با قیمت بسیار مناسب کناف مورد نیاز خود را تهیه و نصب نمایید. در پایان ذکر این نکته را لازم می دانیم که استفاده از هر جنسی که به نتیجه مطلوب بیانجامد عاقلانه به نظر می‌رسد. پس شما به عنوان کارفرما باید به دنبال نتیجه مطلوب و قیمت مناسب در کار خود باشید و انتخاب نوع جنس و مصالح را برعهده شرکت طرف قرارداد قرار دهید.

 

 

در صورت ایجاد هرگونه سوال یا ابهام می توانید با کارشناسان ما به راحتی مشاوره رایگان انجام دهید.

بسیار خوشحال می‌شویم نظرات شما دوستان گرامی را بخوانیم و از صمیم قلب منتظر پیشنهادات و انتقادات و نظرات شما هستم.

 

نظرات کاربران

 • علیرضا
 • ( 1399/11/05 )
با سلام امروز قیمت کناف چنده؟ 
پاسخ :
سلام دوست عزیز
اگر منظورتون کناف با اجرا میباشد بنا به هر شهر و پروژه ای قیمت خود را دارد
قیمت کناف با اجرا در حال حاضر متر مربعی 150 تا 160 هزار تومان اجرا میگردد.
ولی اگر منظورتون مصالح آن است لطف کنید و به قسمت محصولات - سقف کاذب گچی مراجعه نمایید 
قیمتها به تفکیک محصولات درج شده است.
 • علیرضا
 • ( 1399/11/05 )
[7565016958] این کد استاندارد روی لبه کناف مربوط به شرکت شماست 
پاسخ :
سلام دوست عزیز
کلیه محصولات کناف ایران از طرف وزارت مسکن و شهرسازی دارای گواهینامه آزمایش فنی میباشند 
ولی در مورد کدهای درج شده در لبه کناف باید عرض کنم که این مربوط به روز و زمان تولید و مشخصات منحصر به فرد کالاست که بهجز کارخانه هیچ شخصی نمیتواند پیگیری نماید 
اگر پشت برگه پنل ارم کناف ایران یا لیبل جدید آن +K درج شده است با خیال راحت آن را استفاده نمایید.
 • علیرضا
 • ( 1399/11/03 )
با سلام کد استاندار کناف ایران چنده؟؟؟؟ 
پاسخ :
سلام دوست عزیز
متاسفانه منظورتون از کد استاندارد را متوجه نشدم
 • علی رستمی
 • ( 1399/10/16 )
چکونگی تشخیص کناف ایران از برندهای متفرقه ؟
نشانه وعلامت های کناف ایران جهت تشخیص از سایر برند ها چیست؟ 
پاسخ :
سلام دوست عزیز
کناف ایران برند خود را به A+ تغییر داده است 
معمولا برند A+ پشت پنل کناف و همچنین روی یو و اف هک میشود
نبشی کناف متاسفانه برندی ندارد
ولی اگر شما از عاملیت های مجاز جنس تهییه نمایید معمولا جنس اصلی خریداری نموده اید.
البته افراد با تجربه با توجه به قیافه جنس تشخیص میدهند میتوانید از نصابان با تجربه کمک بگیرید.
 • nik
 • ( 1399/02/04 )
سلام مرسی از مطلیتون در مورد گچ برگ ها ... میخواستم بدونم الان ینی اردیبهشت 99 قیمت کناف ایران متری چند هستش ؟ و کناف های متفرقه مثل یزد چطور ؟
و اینکه آیا کناف یزد که نوشته بودید هم کیفیت ها و برندهای مختلفی داره یا همه کلا به اسم کناف یزد هستش ؟ 
 • Y
 • ( 1398/09/11 )
سلام. آیا مارک کناف درجه یک و دو هم داره ؟ 
پاسخ :
خیر
 اگر برند کناف ایران باشد کیفیت یکسان است. شرکت کناف با توجه به وسعت خود، کادر کنترل کیفیت دارد و معمولا کیفیت یکسانی در محصولات ارائه مینماید.

نظر خود را بنویسید

ثبت نام در خبرنامه