بازسازی ساختمان, مقاله

بهترین چیدمان مبلمان در دکوراسیون منزل

868757852788578

بهترین چیدمان مبلمان

برای بهترین چیدمان مبلمان باید بدانید مانند یک صفحه سفید یا بوم، یک خانه خالی هم می تواند یک فرصت یا چالش برایتان باشد. مثلاً اینکه چگونه آن را پر کنید یا از کجا شروع کنید ؟ در این مطلب قوانین مهمی که باید در چیدمان مبلمان هایتان رعایت کنید را به صورت چکیده ای تحت عنوان 10 نکته بیان خواهیم کرد. این مقاله شما را یک شبه تبدیل به یک طراح داخلی نمی کند اما شما را در مسیر درستی قرار می دهد تا با کمترین استرس به نتایج حرفه ای خوبی در دکوراسیون داخلی منزل تان  برسید. خرید کاغذ دیواری.

چیدمان منزل ایرانی

نحوه استفاده از مبلمان در فضای منزل

به این نکته توجه کنید که از فضای این اتاق برای چه کارهایی می خواهید استفاده کنید و اکثر مردم چگونه از چنین فضایی چه استفاده خواهند کرد. با این کار نوع و تعداد مبلمان و دیگر وسایل مورد نیاز مشخص خواهد شد. کاغذ دیواری قابل شستشو.

نقطه کانونی در دکوراسیون منزل

نقطه کانونی اتاق را مشخص کنید و مبلمانتان را بر اساس آن بچینید .این نقطه می تواند شومینه ، تلویزیون یا حتی یک چشم انداز بیرون از خانه باشد. به عنوان مثال اگر قصد تماشای تلویزیون در اتاقتان را دارید دقت کنید که فاصله بین مبلمان و تلویزیون باید سه برابر سایزصفحه نمایش باشد، یعنی اگر صفحه نمایش 40 اینچی دارید باید فاصله آن تا مبلمانتان 3 متر باشد. زیبایی های سبک کلاسیک در ساختمان

اولویت بندی در چیدمان مبلمان منزل

همیشه اول بزرگ ترین تکه مبلمان را در جای مورد نظر قرار دهید. مثل کاناپه پذیرایی یا تخت در اتاق خواب .غالباً جایگاه این قطعات روبروی نقطه کانونی است. برای تسهیل گفتگو بین افراد، صندلی های رو به روی هم نباید بیشتر از 2.5 متر با یکدیگر فاصله داشته باشند. اگر اتاقتان خیلی کوچک است از قرار دادن همه اجزاء مبلمانتان جلوی دیوارها خودداری کنید.

چیدمان مبلمان منزل ایرانی

تقارن در چیدمان مبلمان

برای اتاق های رسمی همواره تقارن جوابگو است. چیدمان نامتقارن به فضا حس و حال غیر رسمی بودن می دهد. برای بهترین چیدمان مبلمان علاوه بر این، سبک دکوراسیون شما میت واند تاثیری زیادی بر متقارن بودن یا نبودن چیدمان مبلمانتان داشته باشد. به طور مثال معمولا سبک های کلاسیک دارای تقارن و سبک های مدرن بدون تقارن چیدمان می شوند.

شلوغی و تجمع در چیدمان مبلمان در دکوراسیون منزل

سعی کنید مسیرهای ورودی را خیلی شلوغ نکنید. از قرار دادن مبلمان های بزرگ و دست و پاگیر در ورودی ها خودداری کنید. حداقل و حداکثر فاصله از ورودی ها باید حدود 60 تا 120 سانتی متر باشد. سعی کنید تجمع وسایل در اطراف اتاق باشد نه وسط آن زیرا تجمع وسایل دروسط اتاق باعث تبدیل آن فضا به دو نشیمن کوچک می شود در حالیکه اگر وسایل را دورتا دور بچینید یک فضای نشیمن بزرگ خواهید داشت.

بهترین مبلمان در منزل

تنوع در چیدمان مبلمان در دکوراسیون منزل

برای چشم نواز کردن فضا از مبلمان با سایزهای مختلف استفاده کنید .تعادل را با قرار دادن دو قطعه بزرگ روبروی هم برقرار کنید و از قرار دادن دو شیء بزرگ یا بلند در کنار یکدیگر خودداری کنید.

چیدمان مبلمان منزل کوچک

کنتراست در دکوراسیون منزل

از ترکیب خطوط راست و منحنی برای ایجاد تضاد استفاده کنید . مثلاً اگر مبلمانتان به صورت خطی ( L ) و مدرن است از یک میز گرد برای ایجاد تضاد استفاده کنید . اگر مبلمانتان گرد و منحنی است از یک میز زاویه دار استفاده کنید.

سهولت استفاده در چیدمان مبلمان

همواره میز جلو مبلی را طوری قرار دهید که از همه ی مبل ها قابل دسترسی باشد . اگر از چند میز استفاده می کنید بهتر است که اندازه های مشابه داشته باشند و کنار مبلمانی که برای مطالعه در نظر گرفته اید حتماً یک چراغ قرار دهید.حدود 35 تا 40  سانتی متربین میز قهوه خوری و مبلتان برای ریلکس نشستن و دراز کردن پاها فاصله در نظر بگیرید.

نحوه چینش مبلمان

 

فضای حرکت در میان مبل ها

برای اتاق غذاخوری مطمئن شوید که بین هر لبه میز و دیوار حدود 120 سانتی متر فاصله وجود داشته باشد در صورت محدودیت فضا حداقل 90 سانتی متر فاصله نیاز است به طوریکه بتوان به راحتی دور تا دور میز چرخید . در مورد اتاق خواب هم بین تخت و دیوار حداقل 60 سانتی متر فاصله الزامیست و بین تخت تا در، در حالت باز نیز 90 سانتی متر. سنگ مصنوعی

چینش مبل در ساختمان

طراحی نهایی چیدمان مبلمان روی کاغذ

قبل از اینکه اقدام به کاری کنید بهتر است اول طرحتان را روی کاغذ اجرا کنید. ابعاد اتاق ها را مشخص کنید، محل قرارگیری در و پنجره ها، سیستم های گرمایش و سرمایش و سیستم های الکتریکی، سپس محل قرارگیری وسایل و مبلمان را روی نقشه تان مشخص کنید. خواهید دید که به نتایج بسیار مفیدی دست خواهید یافت.

به این مقاله امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *