بازسازی ساختمان, مقاله

خرید طلق رنگی و انواع آن

طلق رنگی

طلق رنگی چیست

طلق رنگی مناسب را از کجا تهیه کنیم؟

اصلا طلق رنگی چیست؟

 

پلی کربنات چیست

 

خرید طلق رنگی، طلق از نوعی پلاستیک به نام پلی کربنات است. ورق‌ها یا طلق‌های پلی کربنات رنگی بهترین انعطاف پذیری، سهولت ساخت و مقاومت بی نظیر را برای هر کاربرد صنعتی یا طراحی ارائه می‌دهد. و از ورق‌های اکریلیک شیشه‌ای و پلکسی گلاس‌ها  قوی‌تر است. ورق پلی کربنات رنگی یک ماده همه کاره است. که با وزن سبک و بازده انرژی خود صرفه‌جویی در هزینه واقعی را فراهم می‌کند. خرید کاغذ دیواری.

 

بیشتر بخوانید: ابزار پیش ساخته گچی

 

استفاده از ورق رنگی به جای شیشه

علم تقریباً هر روز در حال ایجاد شگفتی است. آنچه روزگاری خیالی محض بود اکنون به موجب دستاوردهای اخیر مردان علم تقریباً واقعیت دارد. تقریباً هر آنچه زندگی روزمره ما را آسان می‌کند، شگفتی‌های علم مدرن است. علم هدایای زیادی به زندگی مدرن اعطا کرده است. در واقع، تعداد آنها بسیار زیاد است. که قابل شمارش نیست. که یکی از آنها استفاده از ورق‌های پلی کربنات به جای شیشه است.

 

قیمت طلق رنگی

 

در بالا توضیح دادیم که طلق رنگی چیست. و حالا به این می‌پردازیم که استفاده  از طلق رنگی به جای شیشه امکان پذیر است. و فواید زیادی نسبت به شیشه دارد. طی دو قرن گذشته، بسیاری از افراد از دانش، مهارت و تجربیات خود استفاده کرده‌اند. تا بتوانند انبوهی از اختراعات را ایجاد کنند. که جهان را به مکانی بسیار بهتر برای زندگی ما تبدیل کرده است. ورق‌های پلی کربنات رنگی ماده‌ای عالی برای کاربردهای گوناگون است. از آنجا که رنگ‌های پلی کربنات غالباً برای افزایش طراحی معماری و نمایشگرها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

بنابراین برای استفاده در محیط‌های داخلی و خارجی طراحی شده‌اند. طلق رنگی، یا همان (ترموپلاستیک‌های کاربردی) همانطور که می‌دانید ظاهری شبیه به شیشه دارند. اما ساختار طلق و شیشه بسیار متفاوت هستند. طلق‌ها ترکیبات پلیمری دارند. اما شیشه از مواد معدنی نظیر (سیلیس، سنگ آهک، فسفن، جوش شیرین، آب و…) حاصل می‌شود. در سال‌های اخیر به دلیل شباهت طلق‌ها به شیشه استفاده از از این محصول در صنایع مختلف، نظیر کارخانه تولید خودرو، در تولید عدسی عینک‌ها، و در سایر مشاغل و اماکن مختلف به طرز چشمگیری گسترش یافته است.

با توجه به کاربردشان در انواع مختلفی تولید می‌شوند. با توجه به گستردش کاربرد و استفاده طلق در صنایع مختلف سعی بر این دارد متنوع‌ترین طلق‌ها را به بازار عرضه کند. طلق‌ها از نظر فنی شباهتی به شیشه‌ها ندارند. اما از نظر کاربردی بسیار مشابه شیشه‌ها هستند. به همین علت طلق جایگزین مناسبی برای شیشه‌ها هستند. خرید طلق رنگی.

 

انواع طلق رنگی

 

قیمت طلق رنگی

در مجموعه ما با پالت گسترده ای از رنگبندی طلق‌ها رو به رو خواهید شد. رنگ‌های گوناگون و درخشنده طلق انرژی مثبت را در فضا افزایش می‌دهد. پلکسی گلاس‌های رنگی به صورت شفاف و مات به بازار عرضه می‌شوند. میزان انتقال نور و مشخصات اپتیکی طلق رنگی، با توجه به رنگ می‌تواند متغیر باشد. خرید طلق رنگی.

 

خرید طلق رنگی

یک ورق پلی کربنات رنگی یک انتخاب عالی به جای استفاده از شیشه است. چون خطرات شیشه را ندارد. و فواید زیادی نیز در بردارد. شما می‌توانید به جای  شیشه از آن استفاده کنید. یا در پاسیون و پارکینگ‌ها از آن به عنوان سایبان هم استفاده کنید. این ماده مقرون به صرفه بدون نیاز به تعویض می‌تواند سالها ماندگاری داشته باشد. فرش کاشان پلی کربنات یک ترموپلاستیک است. که برای پاسخگویی به نیازهای شما قالب، برش و خم می‌شود.

 

طلق رنگی شفاف

 

طلق رنگی مناسب چیست

به این می‌رسیم که اگر به دنبال چیزی کمی ظریف تر (یا برای ورق مناسب تر برای محیط‌های صنعتی و سازمانی) هستید. از این مدل‌ها می‌توانید به رنگ برنز، خاکستری روشن یا خاکستری تیره سفارش دهید. به شما این امکان را می‌دهد تا امنیت مرکز خود را تقویت کنید. و در عین حال از زیبایی آن نیز پیروی کنید. این ورقه‌های رنگی می‌توانند تا 70٪ از انرژی خورشیدی را منعکس کنند. که می‌تواند تابش ورودی را کاهش دهد. و به خنک نگه داشتن مناطق محافظت شده توسط ورق پلی کربنات حتی در گرم‌ترین روزها کمک کند.

 

بیشتر بخوانید: پلکسی چیست؟

 

فقط به این دلیل که پلی کربنات قوی است. به این معنی نیست که نمی‌تواند زیبا هم باشد. اگر می‌خواهید به عنوان بخشی از نمایشگر تبلیغاتی یا تبلیغات چشم نواز استفاده کنید. نگاهی به پیشنهادات ورق پلی کربنات رنگی ما بیندازید. تا موادی را پیدا کنید که به عنوان مرکز اصلی در دکوراسیون شما عمل کنند. این رنگ‌های چشمگیر، همراه با توانایی برش یا شکل گیری پلی کربنات در محل، و یا کار شما انجام می‌شود. خرید طلق رنگی.

 

قیمت پلی کربنات

 

مزایای محصولات ورق پلی کربنات رنگی چیست

طلق رنگی چیست و چه مزایایی دارند. رنگ‌های ورق پلی کربنات ظاهری پر جنب و جوش به شما می‌بخشد. این ماده مقاوم در برابرحرارت، ضد خراش و ضد آب و هوا قابل اعتماد است. و برای سال‌های آینده دوام خواهد داشت. خرید طلق رنگی.

 

بیشتر بخوانید: قرنیز در ساختمان

 

گزینه‌های ورق پلی کربنات زرد، سیاه و قرمز قوی‌تر و با دوام‌تر از پلکسی گلاس شیشه‌ای و اکریلیک هستند. و ویژگی‌های حرارتی برتر را برای کاهش انتقال صدا و به حداقل رساندن بهره گرما ارائه می‌دهند. ورق‌های پلی کربنات به راحتی ساخته می‌‍شوند. این ماده می‌توانند در هنگام نصب برش داده شوند، یا در محل نگهداری شوند.

 

گلخانه

 

ورق‌های پلی کربنات رنگی ماده‌ای عالی برای کاربردهای گوناگون است. از آنجا که رنگ‌های پلی کربنات غالباً برای افزایش طراحی معماری و نمایشگرها مورد استفاده قرار می‌گیرند . بنابراین برای استفاده در محیط های داخلی و خارجی طراحی شده‌اند. از پلی کربنات رنگی اغلب در مصارف داخلی و خارجی استفاده می‌شود و می‌توان رنگ و طرح را به آن افزود.

رنگ طلق میزان انتقال نور در ضخامت 6 میلیمتری
بی‌رنگ 80 درصد
آبی 53 درصد
مسی 42 درصد
سبز 54 درصد

 

ترکیبات طلق‌ها

طلق‌ها ترکیبات پلیمری دارند. این ماده نوعی کانی است. (این کانی از هیدرات منیزیم سیلیکات تشکیل شده است.) که فرمول شیمیایی مختص به خود را دارد. محصول، عضوی از خانواده میکاهای سفید هستند. صفحه‌های طلقی ارتجاعی نیستند. اما به شدت منعطف هستند. طراحی سایت کاشان، طلق یک نوع کانی دگرگون شده است. که از دگرگون شدن کانی‌هایی نظیر (امفیبول، پیروکسن، سرپانتین، اولیوین) با حضور آب و دی اکسیدکربن حاصل می‌شود. خرید طلق رنگی.

پارکینگ پلی کربنات

 

همانطور که میدانید طلق‌ها ساختار پلیمری دارند. و پلیمر به درشت مولکول‌هایی اطلاق می‌شود. که بر دو نوع اند:

 • 1)پلیمرهای طبیعی
 • 2)پلیمرهای مصنوعی طلق‌ها پلیمر مصنوعی به حساب می‌آیند.

پلیمرهای مصنوعی به دو دسته

 • ترموست‌ها 2
 • ترموپلاستیک‌ها

 

آینه رنگی

 

نحوه تمیز کردن طلق‌های رنگی

همانطور که می‌دانید برتری شیشه به طلق فقط ضد خش بودن شیشه است. پس همیشه باید مراقب در صورت استفاده از مشتقات طلقی از آنها به خوبی محافظت کنیم. سعی کنید هنگام تمیز کردن طلق‌ها به سه نکته توجه داشته باشید:

 • 1- استفاده از دستمال فاقد گرد و غبار
 • 2- استفاده از دستمال نم‌دار
 • 3-استفاده از محلولی که حاوی درصد مواد صابونی باشد.

اگر به این نکات هنگام نظافت توجه داشته باشین قطعا طلق شما از هر گونه خط و خش در امان خواهد ماند.

 

تولید میز با طلق‌های رنگی

طلق دوغی

 

بیشتر بخوانید: روش نصب کاغذ دیواری روی رنگ پلاستیک

 

کاربرد این طلق‌ها

 • 1- تولید لوازم گوناگون آزمایشگاهی و بکارگیری از طلق‌ها برای فراهم کردن فضاهای گوناگون آزمایشگاهی
 • 2- تولید پارتیشن، و جدا کننده‌هایی که عملکردی شبیه شیشه دارند.
 • 3- بکارگیری از طلق‌ها برای تولید دکور بوتیک‌ها و فروشگاه‌ها
 • 4- تولید درب‌های ورودی مجتمع‌های (تجاری، مسکونی، اداری)
 • 5- استفاده از طلق برای تولید سقف‌های کاذب
 • 6- تولید پنجره‌های سنتی که از رنگ‌های مختلف تشکیل می‌شوند.
 • 7- تهیه و تولید انواع جعبه‌های مدرن و انواع باکس‌های مختلف با کاربری‌های متفاوت
 • 8- تولید طلق‌های شیشه‌ای رنگ برای ایستگاه‌های اتوبوس رانی یا بکارگیری طلق برای تولید استندهای تبلیغاتی
 • 9- تولید بوفه و ساخت کمد دیواری‌ها
 • 10- بکارگیری از طلق برای تولید درب کابینت
 • 11- ساخت لوح تقدیرهای از جنس طلق
 • 12- تولید استندهای گوناگون جهت مشاغل گوناگون
 • 13- جایگزین مناسبی برای شیشه‌ها
 • 14- تولید نورگیرها
 • 15- تولید چراغ‌های خودرو
 • 16- استفاده در سالن‌های ورزشی و سالن‌ها آرایشی
 • 17- در تولید کلاه‌های ایمنی کاربرد دارند.
 • 18- از طلق برای تولید پیشخوان‌های بانک و فروشگاه‌های مختلف بکار می‌رود.
 • 19- تولید عینک‌های پزشکی (دندان پزشکی)
 • 20- بکارگیری برای تولید درهای تمام اتوماتیک
 • 21- تولید پاسیو. تولید آلاچیق‌های طلقی. بکارگیری طلق‌ها به عنوان سایبان .
 • 22- پوششی مناسب برای سقف استخرهایی که در فضای باز هستند.

 

4.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *