بازسازی ساختمان, مقاله

طلق رنگی

طلق رنگی
طلق رنگی چیست

طلق رنگی مناسب را از کجا تهیه کنیم؟

اصلا طلق رنگی چیست؟

 

پلی کربنات چیست

 

طلق از نوعی پلاستیک به نام پلی کربنات است . ورق ها یا طلق های پلی کربنات رنگی بهترین انعطاف پذیری ، سهولت ساخت و مقاومت بی نظیر را برای هر کاربرد صنعتی یا طراحی ارائه می دهد . و از ورق های اکریلیک شیشه ای و پلکسی گلاس ها  قوی تر است . ورق پلی کربنات رنگی یک ماده همه کاره است . که با وزن سبک و بازده انرژی خود صرفه جویی در هزینه واقعی را فراهم می کند .

 

بیشتر بخوانید: ابزار پیش ساخته گچی

 

استفاده از ورق رنگی به جای شیشه

علم تقریباً هر روز در حال ایجاد شگفتی است . آنچه روزگاری خیالی محض بود اکنون به موجب دستاوردهای اخیر مردان علم تقریباً واقعیت دارد. تقریباً هر آنچه زندگی روزمره ما را آسان می کند ، شگفتی های علم مدرن است . علم هدایای زیادی به زندگی مدرن اعطا کرده است . در واقع ، تعداد آنها بسیار زیاد است که قابل شمارش نیست . که یکی از آنها استفاده از ورق های پلی کربنات به جای شیشه است .

 

قیمت طلق رنگی

 

در بالا توضیح دادیم که طلق رنگی چیست . و حالا به این می پردازیم که استفاده  از طلق رنگی به جای شیشه امکان پذیر است . و فواید زیادی نسبت به شیشه دارد . طی دو قرن گذشته ، بسیاری از افراد از دانش ، مهارت و تجربیات خود استفاده کرده اند . تا بتوانند انبوهی از اختراعات را ایجاد کنند . که جهان را به مکانی بسیار بهتر برای زندگی ما تبدیل کرده است . ورق های پلی کربنات رنگی ماده ای عالی برای کاربردهای گوناگون است . از آنجا که رنگهای پلی کربنات غالباً برای افزایش طراحی معماری و نمایشگرها مورد استفاده قرار می گیرند.

بنابراین برای استفاده در محیط های داخلی و خارجی طراحی شده اند. طلق رنگی،یا همان (ترموپلاستیک های کاربردی ) همانطور که میدانید ظاهری شبیه به شیشه دارند. اما ساختار طلق و شیشه بسیار متفاوت هستند.طلق ها ترکیبات پلیمری دارند. اما شیشه از مواد معدنی نظیر( سیلیس،سنگ آهک،فسفن،جوش شیرین،آب و…) حاصل میشود. در سال های اخیر به دلیل شباهت طلق ها به شیشه استفاده از از این محصول در صنایع مختلف ،نظیر کارخانه ی تولید خودرو، در تولید عدسی عینک ها،و در سایر مشاغل و اماکن مختلف به طرز چشمگیری گسترش یافته است.

با توجه به کاربردشان در انواع مختلفی تولید میشوند. با توجه به گستردش کاربرد و استفاده ی طلق در صنایع مختلف سعی بر این دارد متنوع ترین طلق ها را به بازار عرضه کند. طلق ها از نظر فنی شباهتی به شیشه ها ندارند. اما از نظر کاربردی بسیار مشابه شیشه ها هستند. به همین علت طلق جایگزین مناسبی برای شیشه ها هستند.

 

انواع طلق رنگی

 

قیمت طلق رنگی

در مجموعه ما با پالت گسترده ای از رنگبندی طلق ها رو به رو خواهید شد. رنگ های گوناگون و درخشنده ی طلق انرژی مثبت را در فضا افزایش میدهد. پلکسی گلاس های رنگی به صورت شفاف و مات به بازار عرضه میشوند. میزان انتقال نور و مشخصات اپتیکی طلق رنگی ، با توجه به رنگ میتواند متغیر باشد.

یک ورق پلی کربنات رنگی یک انتخاب عالی به جای استفاده از شیشه است . چون خطرات شیشه را ندارد . و فواید زیادی نیز در بردارد . شما می توانید به جای  شیشه از آن استفاده کنید . یا در پاسیون و پارکینگ ها از آن به عنوان سایبان هم استفاده کنید . این ماده مقرون به صرفه بدون نیاز به تعویض می تواند سالها ماندگاری داشته باشد . پلی کربنات یک ترموپلاستیک است که برای پاسخگویی به نیازهای شما قالب ، برش و خم می شود.

 

طلق رنگی شفاف

 

طلق رنگی مناسب چیست

در توضیح اینکه  طلق رنگی مناسب چیست؟

به این می رسیم که اگر به دنبال چیزی کمی ظریف تر (یا برای ورق مناسب تر برای محیط های صنعتی و سازمانی) هستید . از این مدل ها می توانید به رنگ برنز ، خاکستری روشن یا خاکستری تیره سفارش دهید . به شما این امکان را می دهد تا امنیت مرکز خود را تقویت کنید . و در عین حال از زیبایی آن نیز پیروی کنید. این ورقه های رنگی می توانند تا 70٪ از انرژی خورشیدی را منعکس کنند . که می تواند تابش ورودی را کاهش دهد . و به خنک نگه داشتن مناطق محافظت شده توسط ورق پلی کربنات حتی در گرمترین روزها کمک کند.

 

بیشتر بخوانید: پلکسی چیست؟

 

فقط به این دلیل که پلی کربنات قوی است به این معنی نیست که نمی تواند زیبا هم باشد. اگر می خواهید به عنوان بخشی از نمایشگر تبلیغاتی یا تبلیغات چشم نواز استفاده کنید . نگاهی به پیشنهادات ورق پلی کربنات رنگی ما بیندازید تا موادی را پیدا کنید که به عنوان مرکز اصلی در دکوراسیون شما عمل کنند . این رنگ های چشمگیر ، همراه با توانایی برش یا شکل گیری پلی کربنات در محل ، ویا کار شما انجام میشود.

 

قیمت پلی کربنات

 

مزایای محصولات ورق پلی کربنات رنگی چیست

طلق رنگی چیست و چه مزایایی دارند . رنگ های ورق پلی کربنات ظاهری پر جنب و جوش به شما می بخشد. این ماده مقاوم در برابرحرارت ، ضد خراش و ضد آب و هوا قابل اعتماد است . و برای سالهای آینده دوام خواهد داشت .

 

بیشتر بخوانید: قرنیز در ساختمان

 

گزینه های ورق پلی کربنات زرد ، سیاه و قرمز قوی تر و با دوام تر ازپلکسی گلاس شیشه ای و اکریلیک هستند . و ویژگی های حرارتی برتر را برای کاهش انتقال صدا و به حداقل رساندن بهره گرما ارائه می دهند . ورق های پلی کربنات به راحتی ساخته می شوند . این ماده می توانند در هنگام نصب برش داده شوند ، یا در محل نگهداری شوند .

 

گلخانه

 

ورق های پلی کربنات رنگی ماده ای عالی برای کاربردهای گوناگون است . از آنجا که رنگهای پلی کربنات غالباً برای افزایش طراحی معماری و نمایشگرها مورد استفاده قرار می گیرند . بنابراین برای استفاده در محیط های داخلی و خارجی طراحی شده اند . از پلی کربنات رنگی اغلب در مصارف داخلی و خارجی استفاده می شود و می توان رنگ و طرح را به آن افزود.

رنگ طلقمیزان انتقال نور در ضخامت 6 میلیمتری
بی رنگ80 درصد
آبی53 درصد
مسی42 درصد
سبز54 درصد

 

ترکیبات طلق ها

طلق ها ترکیبات پلیمری دارند. این ماده نوعی کانی است(این کانی از هیدرات منیزیم سیلیکات تشکیل شده است) که فرمول شیمیایی مختص به خود را دارد. محصول،عضوی از خانواده ی میکاهای سفید هستند. صفحه های طلقی ارتجاعی نیستند. اما به شدت منعطف هستند. طلق یک نوع کانی دگرگون شده است.که از دگرگون شدن کانی هایی نظیر)امفیبول ،پیروکسن، سرپانتین، اولیوین ) با حضور آب و دی اکسیدکربن حاصل میشود.

پارکینگ پلی کربنات

 

همانطور که میدانید طلق ها ساختار پلیمری دارند. و پلیمر به درشت مولکول هایی اطلاق میشود که بر دو نوع اند:

1)پلیمر های طبیعی

2)پلیمر های مصنوعی طلق ها پلیمر مصنوعی به حساب میایند.

پلیمر های مصنوعی به دو دسته

  • ترموست ها 2
  • ترموپلاستیک ها

تقسیم میشوند.

که طلق نیز نوعی ترموپلاستیک مقاوم به حساب میاید.

آینه رنگی

 

نحوه ی تمیز کردن طلق های رنگی

همانطور که میدانید برتری شیشه به طلق فقط ضد خش بودن شیشه میباشد.پس همیشه باید مراقب در صورت استفاده از مشتقات طلقی از آنها به خوبی محافظت کنیم. سعی کنید هنگام تمیز کردن طلق ها به سه نکته توجه داشته باشید:

1- استفاده از دستمال فاقد گرد و غبار

2- استفاده از دستمال نم دار

3-استفاده از محلولی که حاوی درصد مواد صابونی باشد.

اگر به این نکات هنگام نظافت توجه داشته باشین قطعا طلق شما از هر گونه خط و خش در امان خواهد ماند.

تولید میز با طلق های رنگی

 

طلق دوغی

 

بیشتر بخوانید: روش نصب کاغذ دیواری روی رنگ پلاستیک

 

کاربرد این طلق ها

1- تولید لوازم گوناگون آزمایشگاهی و بکارگیری از طلق ها برای فراهم کردن فضاهای گوناگون آزمایشگاهی

2- تولید پارتیشن ،و جدا کننده هایی که عملکردی شبیه شیشه دارند.

3- بکارگیری از طلق ها برای تولید دکور بوتیک ها و فروشگاه ها

4- تولید درب های ورودی مجتمع های (تجاری ،مسکونی،اداری)

5- استفاده از طلق برای تولید سقف های کاذب

6- تولید پنجره های سنتی که از رنگ های مختلف تشکیل میشوند.

7- تهیه و تولید انواع جعبه های مدرن و انواع باکس های مختلف با کاربری های متفاوت

8- تولید طلق های شیشه ای رنگ برای ایستگاه های اتوبوس رانی یا بکارگیری طلق برای تولید استندهای تبلیغاتی

9- تولید بوفه و ساخت کمد دیواری ها

10- بکارگیری از طلق برای تولید درب کابینت

11- ساخت لوح تقدیر های از جنس طلق

12- تولید استندهای گوناگون جهت مشاغل گوناگون

13- جایگزین مناسبی برای شیشه ها

14- تولید نورگیر ها

15- تولید چراغ های خودرو

16- استفاده در سالن های ورزشی و سالن ها آرایشی

17- در تولید کلاه های ایمنی کاربرد دارند.

18- از طلق برای تولید پیشخوان های بانک و فروشگاه های مختلف بکار میرود.

19- تولید عینک های پزشکی (دندان پزشکی)

20- بکارگیری برای تولید در های تمام اتوماتیک

21- تولید پاسیو. تولید آلاچیق های طلقی. بکارگیری طلق ها به عنوان سایبان .

22- پوششی مناسب برای سقف استخر هایی که در فضای باز هستند.

 

طلق دوغی

 

ازاینکه مارا با خواندن این مقاله همراهی میکنید سپاسگزاریم.

دفتر دکوراسیون داخلی دکورات کاشان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *